ارسال پاسخ 
آموزش کامل فلش و آپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
مدیر تالار

آفلاین
رشته:صنایع
دانشگاه:هارواردنور اصفهان
سپاس: 34605
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۶-۳-۱۳۹۱ ۱۶:۳۴ (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-۳-۱۳۹۱ ۱۶:۴۰ توسط e121.) آموزش کامل فلش و آپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
با سلام خدمت دوستان
در اين تاپيك ميخوايم فلش كردن گوشي هاي نوكيا رو ياد بيگيريم. واقعا خيلي راحته حالا ميبينيد

فهرست:

مقدمه و مفاهیم مورد نیاز برای فلش کردن
شيوه دانلود فايلهاي فلش
دانلود نرم افزار NAVIFIRM
بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی
دانلود جدیدترین نسخه فونیکس
فلش کردن گوشی های نوکیا در حالت گوشی روشن
فلش کردن گوشی های نوکیا در حالت گوشی خاموش یا dead

--------------------------

خب قبل از هر چیز بايد در مورد فلش كردن گوشي يه سري مفاهيم رو بلد باشيد

فايلهاي فلش يا فريمور Firmware
خب مسلما يه ويندوز هم كه بخواين روي كامپيوتر نصب كنيد نياز به فايلهاي مخصوص خودشو داره. به اين فايلها كه براي نصب سيستم عامل گوشي هاي نوكيا لازمه ميگند فريمور

product code
هر چندين گوشي نوكيا يه پروداكت كد مخصوصي داره. براي فلش كردن گوشي بايد پروداكت كد گوشي رو بدونيد. چون فريمور ها براساس پروداكت كدها تقسيم بندي شدند.

براي اينكار توي خود گوشي كد *#0000# (از راست به چپ) رو بزنيد. بعد يه صفحه اي باز ميشه كه اطلاعات نرم افزاري اون گوشي از قبيل پروداكت كد و ورژن سيستم عامل و .... در اختيارتون قرار ميده.
نكته: در صورتي كه با زدن اين كد پروداكت كد رو ننوشت بعدا كه نرم افزار فونيكس رو توضيح دادم ، يه روش ديگه براي پيدا كردن پروداكت كد بهتون ميگم.

خب براي دانلود كردن فايلهاي فلش داريد دو راه داريد:
1- استفاده از نرم افزار NAVIFIRM
2- دانلود از سايت رسمي نوكيا http://www.btusers.com.ar/nan/nokia/

روش اول:
براي استفاده از اين روش سعي كنيد جديدترين نسخه اين نرم افزار رو دانلود كنيد تا ليست همه گوش ها رو داشته باشه.در ضمن حجمش هم بيشتر از 2 مگابايت نيست.
عكسي از محيط برنامه:

البته اين عكس شايد با نسخه جديدي كه شما دانلود ميكنيد يه كم فرق داشته باشه ولي در كل همشون يكيه فقط ليست گوشي ها اضافه شده

دانلود كردن فايل هاي فلش با اين نرم افزار و روش دوم رو در پست بعدي ارائه ميدم.
در ضمن براي دانلود كردن هنوز زوده صبر كنيد تا روال كارو بگم
فعلا تا اينجا اگه سوالي هست بفرمايين در خدمتم
نقل قول این ارسال در پاسخ
 پسندیده شده توسط : kimia - 08 persian irantechnic asemane speedhamid3 Filent mostafapsd max008 paparnaz zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf katibeh shelty nihal derest samira.m Azam z.karimi74 Artin mama3 maryam.m.1988 md4rty

گذشته را فراموش نکن.........Don't forget the past
حال را از دست نده.........Don't lose the present
آینده را سرسری نگیر.........Don't neglect the future
مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۷-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ توسط e121.) RE: آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
خب قرار شد در اين پست شيوه دانلود فايلهاي فلش رو ادامه بدم

1-نرم افزار NAVIFIRM
براي دانلود فايلهاي فلش با اين نرم افزار اول بايد به اينترنت وصل بشيد. بعد از اينكه نرم افزار رو باز كردين كليد از منوي فايل گزينه REFRESH رو بزنيد تا ليست گوشي ها بياد. بعد توي ليست اول از سمت چپ مدل گوشي رو انتخاب كنيد. صبر كنيد تا انواع نسخه هاي سيستم عامل رو تو ليست دومي براتون نمايش بده. در اينجا جديدترين نسخه رو انتخاب كنيد و صبر كنيد تا در ستون سوم پروداكتهاي مخصوص گوشيتون رو نمايش بده.حال پروداكت گوشيتون (كه روش پيدا كردنشو تو پست اول گفتم) رو انتخاب كنيد. تو ليست چهارم فايلهاي فلش همراه با مقدار حجمشون نمايش داده ميشه. همه تيك ها رو بزنيدو دانلود رو شروع كنيد.

2-سايت http://www.btusers.com.ar/nan/nokia/
براي استفاده از اين سايت وقتي وارد سايت شدين ليست گوشي ها رو براتون مياره. تيكش رو بزنيد و بعد روي گزينه check كليك كنيد.
مثلا در اينجا من با گوشي خودم C7 امتحان ميكنم:
(دقت كنيد كه براي گوشي من دو تا گذاشته. يكي RM-675 و يكي RM-691
اين كه بايد از كدوم استفاده كنيم با زدن همون كد *#0000# معلوم ميشه. براي من RM-675 هستش)

حال ليست نسخه هاي سيستم عامل گوشيتونو نشون ميده روي جديدترينش كليك كنيد:

خب الان يه صفحه جديد باز ميشه كه فايلهاي مربوط به هر پروداكت رو گذاشته. از ستون پروداكت كد ، از خودتون رو پيدا كنيد و تمامي فايلهايي كه با { نشون دادم رو دانلود كنيد

(نكته: اگر ديدين كه پروداكت كد گوشيتون نبود در مرحله قبلش نسخه جديدترين رو انتخاب نكنيد يكي قبليشو انتخاب كني و روال كار رو ادامه بدين)

خب دوستان اينم از دانلود كردن فايلهاي فلش
نكته ديگه اي كه بايد بگم اينه كه گوشي رو با هر پروداكت كدي ميشه فلش زد. چه بسا موبايلي ها يه پروداكت كد يه گوشي رو كه معمولا زبانش فارسي هست رو انتخاب ميكنند و روي همه گوش ها فلش ميزنند. اينكارو هم ميشه كرد چون نرم افزار فونيكس پروداكت كد رو ميتونه تغيير بده.
ولي خب اگه فارسي بودن براتون مهم نيست از پروداكت كد مخصوص گوشيتون استفاده كنيد. اينطوري بهتره.

خب اگه فارسي شدن گوشي هم براتون مهمه بذاريد تا تشخيص پروداكت كدهاي فارسي رو هم بگم.

در عكس آخري كه گذاشتم در ستون Model اسم پروداكت كد ها رو نوشته. با ايين ستون ميتونيد پروداكت كد هاي فارسي رو پيدا كنيد.
يا روشون نوشته farsi يا persian يا mea كه مخفف خاور ميانه است. مثلا ايني كه مشخص كردم فارسيه:

حالا ديگه هرجور دوست دارين. انتخاب با خودتونه
تا اينجا اگه سوالي هست در خدمتم
 پسندیده شده توسط : persian Artin irantechnic violet_4i speedhamid3 mostafapsd max008 zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf shelty derest samira.m maryam.m.1988

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۷-۳-۱۳۹۱ ۱۷:۲۳ RE: آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
دوستان اينم نرم افزار NAVIFIRM اگه كسي خواست دانلودش كنه:

دانلود
 پسندیده شده توسط : persian speedhamid3 mostafapsd max008 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf derest Artin quar arko_alireza

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۸-۳-۱۳۹۱ ۱۳:۲۰ (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-۳-۱۳۹۱ ۱۳:۲۴ توسط e121.) RE: آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
خب دوستان ما الان آماده ايم تا بريم سر فلش كردن اما....
نكته اي كه اينجا هست فلش كردن گوشي باعث ميشه تا يه سري چيزا پاك بشند كه عبارتند از:

مخاطبين
پيامكها
رويدادهاي تقويم
گاهي اوقات برنامه هاي نصب شده توسط خود كاربر
و در گوشي هاي سري 40 (گوشي هايي كه سيستم عاملشون جاوا هستش) حافظه خود گوشي احتمالا پاك ميشه

ولي در هيچ گوشي ديگري حافظه گوشي يا مموري كارت پاك نميشه

خب براي اينكه اين چيزايي كه گفتم پاك نشه بايد ازشون بك آپ (BACK UP) گرفت تا دوباره بتونيم برشون گردونيم.
اگه گوشيتون همراه خودش يه سي دي تو جعبه اش داره كه همون نرم افزارش رو نصب كنيد و از اينا بك آپ بگيريد
در واقع با اين كار مخاطبين و ... رو در كامپيوتر ذخيره ميكنيد و هر موقع كه خواستيد ميتونيد اونا رو دوباره به گوشي برگردونيد
اگر نداره بايد يه نرم افزار از اينترنت دانلود كنيد:

براي اينكه كدوم نرم افزار رو دانلود كنيم به نظر من nokia suite از همش بهتره ,ولي بايد از جديدترين نسخه اش استفاده كنيد. چون اگه نرم افزارش آپديت نباشه وقتي كه به اينترنت وصل ميشين بايد دوباره نسخه جديدشو دانلود كنيد و نصبش كنيد. پس حواستون باشه كه جديدترين نسخه شو دانلود كنيد.

من براي راحتي كار دوستان لينك جديدترين نسخه شو براتون ميذارم:

90 مگابايت nokia suite

اگه گوشيتون زياد جديد نيست از pc suite يا ovi suite هم ميتونيد استفاده كنيد:

مگابايت 38 nokia pc suite

88 مگابايت nokia ovi suite

pc suite از همشون سبكتره
(يه نكته اي كه بايد بگم اينه كه اين برنامه ها قابليت آپديت گوشي رو هم دارند. درقسمت آپديت ميتونيد به راحتي با زدن چند دكمه گوشيتونو آپديت كنيد.)

خب روش بك آپ گرفتن با هر كدوم فرقي نميكنه. همش يكيه. من با nokia suite براتون نشون ميدم:

اول برنامه رو باز كنيد.
سپس قبل از اينكه گوشي رو به كامپيوتر وصل كنيد ، با گوشيتون بريد تو قسمت setting و بعدش connectivity و بعد usb. حالا روي حالت nokia ovi suite يا يه چيزي شبيه اين كليك كنيد.
بعد گوشي رو به كامپيوتر وصل كنيد و صبر كنيد تا نرم افزار خوب گوشي رو شناسايي كنه.
وقتي كه كامل وصل شد عكس يا اسم گوشي رو يه جايي در محيط نرم افزار نشون ميده:

حال 'گزينه tool رو بزنيد و سپس روي backup كليك كنيد.

و حالا روي next كليك كنيد تا اين صفحه بياد. تيك گزينه اولي رو بزنيد بقيه لازم نيست:

و بعد روي استارت كليك كنيد. در اين لحظه اصلا دست به گوشي نزنيد تا نرم افزار كار خودشو بكنه. بعد تموم ميشه و روي finish كليك كنيد.

از اين به بعد هر وقت خواستين مخاطبين يا پيامكهاتونو برگردونيد به روش زير ميتونيد انجام بدين.(اينكار براي بعد از فلش كردن هستش):

روي گزينه tool كليك كنيد و retore رو بزنيد:

اين صفحه مياد. گزينه restore content from رو كه بزنيد ليست تمامي بك آپ هايي كه گرفتين همراه با تاريخشون مياد. روي هر كدوم كه خودتون ميدونيد كليك كنيد و گزينه start رو بزنيد:

در اين لحظه هم اصلا به گوشي دست نزنيد تا كار انجام بشه. سپس برروي finish كليك كنيد.
تمام

بقيه نرم افزارها هم به همين روشه. شايد راهش يه كمي فرق كنه ولي در اصل همينهبای بای!

خب دوستان اگه سوالي ، ابهامي ، چيزي هست بپرسينبای بای!

راستي دوستان اگه عكسها بي كيفيت هستش روش كليك كنيد تا بهتر بشه...
 پسندیده شده توسط : یوتاب persian violet_4i speedhamid3 max008 zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf shelty derest Artin

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۹-۳-۱۳۹۱ ۱۳:۰۷ پاسخ آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
خب دوستان همين طور كه ميدونيد براي فلش كردن ميخوايم از نرم افزار فونيكس استفاده كنيم. پس من لينك دانلود جديدترين ورژن رو براتون ميذارم:

http://dl.vmall.com/en_US/c0yvzxrt4a حجم:107 مگابايت

اين نرم افزار رو دانلود كنيد و بعد نصبش كنيد تا فلش كردن رو شروع كنيمبای بای!
 پسندیده شده توسط : persian speedhamid3 hadi4 Filent mostafapsd max008 zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf shelty derest behva

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۳۰-۳-۱۳۹۱ ۱۸:۳۵ (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-۳-۱۳۹۱ ۱۸:۵۵ توسط e121.) RE: آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
درود بر دوستان پيام نوريسلامخنده

خب حالا كه فايلهاي فلش رو دارين ، از اطلاعاتتون بك آپ گرفتين و نرم افزار فونيكس رو هم نصب كردين ميريم سراغ اصل مطلب...

قبل از هر كاري بايد فايلهاي فش رو در مسير زير كپي كنيد:

(نکته: RM-659 شماره RM باید شماره RM گوشی خودتان باشد...)

C:\Program\Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-659

نرم افزار فونيكس رو باز كنيد و از منوي file گزينه new profile رو بزنيد.

اگه سوالي پرسيد yes رو بزنيد و با يه نامي ذخيره اش كنيد

حال connection رو روي حالت usb قرار بدين:

.jpg  فلش 3.JPG (اندازه: 13.85 KB / دانلودها: 2821)

از منوي فايل گزينه scan product رو بزنيد:

.jpg  فلش 4.JPG (اندازه: 28.55 KB / دانلودها: 2652)

صبر كنيد مشخصات گوشيتون پايين نرم افزار نوشته بشه:

از منوی flashing گزینه frimware update را انتخاب کنید

در این صفحه ورژن جدید و ورژن قدیمی گوشیتون رو نشون میده و ميتوانيد با استفاده از دکمه کنار کادر product code میتونید هر پروداکت کدی رو که میخواین انتخاب کنید ( البته برای زبان فارسی باید پروداکت هایی را انتخاب کنید که در قسمت description کلمه ی mea_b وجود داشته باشد. قبلا در اين مورد صحبت كرديم. گفته شد كه ميتوان پروداكت كد را تغيير داد. خب الان ميتونيم گوشي را فارسي سازي كنيم)

.jpg  فلش 7.JPG (اندازه: 51.71 KB / دانلودها: 4285)

.jpg  فلش 8.JPG (اندازه: 37.51 KB / دانلودها: 3146)

در اينجا من چون يك پروداكت رو دانلود كردم فقط همين يك عدد پروداكت رو نشون ميده. پس همون رو انتخاب ميكنم و ok رو ميزنم.

حال option رو بزنيد:

.jpg  فلش 9.JPG (اندازه: 31.67 KB / دانلودها: 2558)

اگر مثل من اين پنج فايلي كه با رنگ سياه مشخص شدند موجود بود كه هيچ ولي اگر با رنگ قرمز نشون داده شده بود يعني كه اين فايل موجود نيست. با زدن گزينه add اون فايل رو به نرم افزار اضافه كنيد.

همچنين اگر فايلي رو optional زده بود و قرمز بود ميتونيد حذفش كنيد. مثل من:

حال ok رو بزنيد.
حال به صفحه قبلي بازميگرده كه بايد روي refurbish كليك كنيد:

.jpg  فلش 12.JPG (اندازه: 18.26 KB / دانلودها: 2209)

تمام شد. از الان به بعد دست به هيچي نزنيد. حتي صفحه گوشيتون يه بار سفيد ميشه. گوشيتون خاموش روشن ميشه ولي هيچ كاري نكنيد. بذاريد تا فلش كامل بشه و بعد اين پيغام رو بده:

خب تبريك ميگم گوشيتون فلش شدبای بای!

نكاتي كه بايد در حين فلش كردن رعايت كنيد:

1- در هنگام آپدیت به هیچ وجه سیم اتصال گوشی و کامپیوتر قطع نشود

2- هرگز گوشی خودتون رو به ورژن پایین تر آپدیت نکنید

3- در هنگام آپدیت کامپیوتر خاموش نشود

هر کدام از این اشتباهات باعث میشود تا گوشی شما در حالت dead قرار بگیره و دیگه روشن نشه

آموزش فلش کردن گوشیهای dead رو هم بعدا قرار میدم ...
 پسندیده شده توسط : persian mdyh1390 sh pnu speedhamid3 mostafapsd amirjoun max008 zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf shelty derest maryam.m.1988

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۳۱-۳-۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ پاسخ آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
راستي دوستان غير از كارهايي كه گفتم خواهشا هيچ كار ديگه اي انجام ندين و اگه ديدين دارين به مشكل برميخورين يا در يكي از مراحل مشكل پيدا كردين سوالتون رو بپرسين تا با هم حلش كنيم

يا مثلا اگه پيغامي داده كه متوجه نميشين چي گفته ، عكسشو بذارين اينجا تا بررسي كنيم و مشكل رو حل كنيمبای بای!
 پسندیده شده توسط : persian irantechnic ebi85 sh pnu speedhamid3 amirjoun max008 mehranm1000 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf نیکا

مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۲۴-۴-۱۳۹۱ ۲۰:۵۶ RE: آموزش کامل فلش و اپدیت گوشیهای نوکیا با برنامه Phoenix
سلام دوستان
يه مشكلي كه براي بچه ها به وجود آمده اينه كه ميگند فونيكس فايلهاي فلش رو شناسايي نميكنه و در اين قسمت جلوي Product code هيچي نمينويسه

İmage

براي حل اين مشكل شما بايد همون كد *#0000# (از راست به چپ) رو تو گوشيتون بزنيد. چند تا كد نوشته براتون. شما دنبال كدي باشين كه همراهش، RM-كد سه رقمي، باشه. بعد يه پوشه با همين نام بسازيد و فايلهاي فلش رو به اين پوشه منتقل كنيد. حالا پوشه رو به مسير زير منتقل كنيد:

C:\Program\Files\Nokia\Phoenix\Products

مثلا از گوشي من RM-675 هستش. يه پوشه به نام RM-675 ميسازم و فايلهاي فلش رو به همين پوشه RM-675 منتقل ميكنم. بعد پوشه RM-675 رو به اون مسير بالايي منتقل ميكنم.

حالا ميتونيد با خيال راحت گوشيتونو فلش كنيد
 پسندیده شده توسط : mdyh1390 speedhamid3 navidpf max008 mehranm1000 zolal213 hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf shelty derest anoosh

کاربر جدید

آفلاین
رشته:حسابداری
سپاس: 0
پسندیده شده:
8 بار در 1 پست

۱۱-۶-۱۳۹۱ ۱۹:۴۱ مشکل در فلش
لام
من هم برای فلش کردن گوشی نوکیاC6-01بافونیکس مشکل دارم چون تمام فایل های فیرم ورلازم راازهمین تاپیک وپست اول دانلودکردم وریختم تومسیرموردنظربرای نرم افزارفونیکس یعنیC/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-718اماموقع فلش کردن درمرحله ای که بانرم افزارفونیکس بایدروی گزینه یاهمان سربرگFlashingکلیک کنم وFirmWare updateروبزنم هیچ چیزی نمیادیعنی فایل های فیرم ورراشناسایی نمیکنه درضمن نرم افزارفونیکس راهم بصورت صحیح وکامل نصب کردم وطبق آموزش هایی که زحمت کشیده بودید انجام دادم و حتی نام فریم ها رو تصیح کردم به نظر شما مشکل از کجاست
 پسندیده شده توسط : e121 فرشید nahid_azadi hn_shervin8 armin.ajilian morteza79 martyrahmnf derest
مدیر تالار

آفلاین
پسندیده شده:
31095 بار در 7748 پست

۱۱-۶-۱۳۹۱ ۲۲:۱۵ RE: مشکل در فلش
(۱۱-۶-۱۳۹۱ ۱۹:۴۱)sevda66 نوشته است:  لام
من هم برای فلش کردن گوشی نوکیاC6-01بافونیکس مشکل دارم چون تمام فایل های فیرم ورلازم راازهمین تاپیک وپست اول دانلودکردم وریختم تومسیرموردنظربرای نرم افزارفونیکس یعنیC/Program Files/Nokia/Phoenix/Products/RM-718اماموقع فلش کردن درمرحله ای که بانرم افزارفونیکس بایدروی گزینه یاهمان سربرگFlashingکلیک کنم وFirmWare updateروبزنم هیچ چیزی نمیادیعنی فایل های فیرم ورراشناسایی نمیکنه درضمن نرم افزارفونیکس راهم بصورت صحیح وکامل نصب کردم وطبق آموزش هایی که زحمت کشیده بودید انجام دادم و حتی نام فریم ها رو تصیح کردم به نظر شما مشکل از کجاست

به احتمال زياد فايلهاتون ناقصه
شما مطمئي كه كامل دانلود شده؟
براي اينكار به همون سايت برو. كنار هر فايل اندازه حجمشو نوشته. ببين حجماشون درسته؟
 پسندیده شده توسط : ebi85 max008

ارسال پاسخ